«Corners» на мапі Європи

radchenko
«Corners» - проект, який розпочала півроку тому шведська організація Intercult. Проект об’єднав 28 художників та мистецьких діячів з різних країн: Швеції, Ірландії, Англії, Хорватії, Польщі, Словенії, Грузії, України, Болгарії. Упродовж року заплановано чотири подорожі до різних куточків Європи (звідси й назва проекту) з метою дослідження регіонів та створювення нових арт-проектів чи об’єктів, які можуть виникнути спонтанно під час експедиції чи після її завершення. Влітку вже відбулась перша експедиція – на північ, до Швеції, в жовтні – до Туреччини, Грузії та Азербайджану. Навесні наступного року – до країн пост-Югославії і в «замкне коло» – Польща та Україна.

Кавказька експедиція виявилась яскравою та доволі екстремальною. Від турецького містечка Хопа (яке майже біля грузинського кордону) - до Баку, через грузинські міста Батумі, Тцхалтубо, Тбілісі, Телаві та азербайджанські: Шекі, Чині. Різноманітність краєвидів, гостинність місцевих мешканців та знайомство з митцями надихали художників на створення нових робіт, сприяли новим контактам для подальшої співпраці.

Упродовж експедиції було реалізовано два проекти під назвою «Базар» в Телаві та Шекі. В один день, в одну і ту ж годину на центральному ринку міста, поміж рядами з м’ясом, фруктами та активними продавцями можна було побачити танцювальний перформанс від Катажини Пастушак, «медитацію» грузинів Ани Рябошенко та Луки Зауташвілі. Різні реакції випадкових глядачів створювали інтерактив, зав’язувались діалоги з приїжджими митцями.

Базар, як публічний центр, виявився центром натхнення для митців та жвавою точкою комунікації для мешканців цих міст. Результатом такої співпраці та місячної експозиції стануть нові проекти, які будуть представлені під час подальших експедицій або вже після її закінчення в різних кутках Європи.

Більше про проект можна дізнатись за посиланням.
 

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676