Поезія столичної підземки

© Юлія Вебер

Головна мета кампанії “Вірші у Метро”  - популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метро та міському просторі. Проект експонується у столичному метрополітені: в потягах і на станціях. Це 30 віршів 30 сучасних польських поетів - від класиків (Чеслав Мілош, Віслава Шимборська, Тадеуш Ружевич, Збіґнєв Герберт) до талановитої молоді (Яцек Денель, Кшиштоф Сівчик). 
Вірші з’явилися також і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону “Динамо”, прикрасили одну з алей Маріїнського парку, а поезії інших польських авторів – алею між Червоним корпусом Університету та Ботанічним садом.

Кампанія «Вірші в Метро» постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Поштовхом стали подібні проекти, які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а насамперед проект "Poems on the Underground" (Поезія в Метро), який щорічно відбувається у Лондоні, починаючи з 1986 року. Проект приурочено до головування Польщі у Раді Європейського Союзу.


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676