Скульптури на відстані

© Ірина Кучма

Великий скульптурний салон цього року зі зрозумілих причин переїхав до "Мистецького арсеналу". “Родзинкою” Салону - 2011 стала колекція скульптури Едгара Дега. Зала, відділена від української (переважно) бронзової пластики великою стіною-ширмою, пропонує тьмяний затишок із шармом дискотечної підсвітки. 

При вході застережливий напис, що закликає впритул до витворів мистецтва не наближатися. Чи він з’явився після прикрого інциденту, що стався на відкритті, чи це зазделегідь сплановані заходи безпеки, бо українського глядача треба тримати на певній відстані, аби той, не дай Боже, не зашкодив дорогоцінним витворам (а може, навпаки?)?

Українській частині виділено значно менше місця у перерахунку на кількість учасників, і тому вона виглядає дещо хаотично. Намагання виставити побільше своїх робіт утворило мішанину, винести з якої чітко сформовані враження, гадаю, пересічному глядачеві не під силу. А віддані, схоже, на відкуп авторам, таблички із підписами до творів тільки помножили хаос.

Винятком стала зала, яку розділили Олександр Сухоліт і Саїд Ахмаді. Ахмаді каже: “Я думав: для того, щоби поринути в культуру іншого народу,.. потрібно забути свою національність... Я не знав як зробити цей вибір. Але потім з’ясувалося, що між людьми значно більше спорідненостей, ніж відмінностей. У всіх є історія, біль, любов, надія”. Використовуючи спорідненості, Ахмаді видобуває дещо відмінні форми, які приємно контрастують із представленими “формами” народу, в культуру якого він поринув.

Майже останню залу відвели для презентації Kiev Fashion Park, який представлено більше проектами й тривимірною графікою і який справляє неоднозначне враження.


Олександр Сухоліт "Без назви"Саїд Ахмаді  "Без назви"Саїд Ахмаді  "Без назви"Олександр Алєксєєв  “Rainbow”Володимир Кочмар. “Адам та Єва”Олег Пінчук  “Без слів”

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676