Підтримайте Korydor!

© Людмила СкринниковаIMG 3195-3
Онлайн-журнал про сучасну культуру „Korydor” створюється для спільноти людей, які цікавляться культурою в найширшому розумінні. Нам важливо писати для різних читачів – для тих, хто переймається проблемами сучасності й для тих, хто фахово займається гуманітаристикою. Журнал починався з ініціативи Катерини Ботанової як майданчик, де можна було почути одне одного, здійснити своєрідний облік однодумців, а розвинувся в платформу для широких дискусій на важливі суспільно-політичні теми, тому амбіції та плани видання стають дедалі серйознішими.

“Korydor” вирішив звернутися до краудфандингової системи “Спільнокошт” на базі "Великої Ідеї", бо ми добре пам’ятаємо українське прислів’я: “Прийде сто душ, візьме сто груш – мало що лишиться, а прийде сто душ, принесе сто груш – то буде мірка”.

В розвинених суспільствах сама держава функціонує як спільнокошт: податки кожного громадянина адресно йдуть на розвиток тієї чи іншої справи, на освіту, здоров’я чи культурні проекти. Колективне фінансування для них – додаткова можливість підтримати важливі й соціально значущі справи. В Україні ж настільки непрозора система економіки та оподаткування, що спільнокошт залишається останньою надією для багатьох креативних людей. Попри все, ми схильні розглядати це як гарний шанс розбудовувати невеликі спільноти навколо окремих проектів, коли люди почуваються настільки залученими в справу, що стають відповідальними за її подальшу долю.

Система спільнокошту працює практично в кожній європейській країні. У поляків вона життєствердно називається “Поляк може!”, у шведів гордовито – “Профінансовано мною”. Українці лише вчаться інвестувати в нові знання, кінематограф, літературу, адже ситуація в країні не залишає жодних ілюзій: при перманентному перерозподілі влади витрачати кошти на культуру – неприпустима для держави “розкіш”. У таких умовах (само)освіта й прагнення перетворювати довкола себе дійсність – один зі шляхів виходу за межі фатального українського кола, в якому безслідно зникають усі цікаві ідеї та ініціативи.

Онлайн-видання “Korydor” уже три роки слідує цим принципам: журнал ставить перед собою важливу мету – виступати медіатором між професійною спільнотою та суспільством. Для журналу важлива освітня складова, видання періодично поновлює добірку лекцій про сучасну культуру, які проводить CSM і партнери, а також здійснює переклади найактуальніших текстів зарубіжних фахових видань. На сайті доступні відеоматеріали круглих столів, воркшопів та дискусій.

Ваша підтримка означатиме, що журнал не просто буде існувати ще 1 рік, а зможе охопити більше суспільно й культурно важливих і неоднозначних тем, допомогти журналістам і критикам залишитись у професії, а митцям – зрозуміти, що їхня праця важлива.

Варто пам’ятати, що спільнокошт як принцип взаємодії всередині спільноти – це запорука того, що позитивна звичка наших співгромадян віддавати, інвестувати стане в пригоді особисто для вас завтра, коли ви захочете профінансувати свій креативний проект. Це дієвий інструмент побудови незалежного здорового середовища для власного розвитку. Успішний досвід одного проекту відіграє важливу роль у подальшому успіхові наступників.

Проект Korydor’a незабаром перетне свій екватор – нам вдалося зібрати 45% від потрібної суми за 50 днів. Ми маємо час до 7 вересня, упродовж цього часу ми запропонуємо вам найнесподіваніші винагороди, багато пізнавальної інформації про колективне фінансування творчих проектів у всьому світі, покажемо ініціативи наших приятелів, які допомагають реалізувати мрію колективу Korydor, а тепер – і мрію багатьох інших людей, які долучилися до спільної справи.

Пропонуємо і вам стати нашими помічниками, адже, вкладаючи певні кошти й зусилля в роботу сайту, ви можете натомість отримати нове знання і новий соціальний досвід.

Не відкладайте на завтра. Витратіть рівно 3 хвилини і підтримайте Korydor просто зараз на нашій сторінці.