Пленер на Позняках

© Юлія Твєрітінаkostia Третій рік поспіль дах одного з будинків району Позняки перетворюється на місце, де художники та гості збираються для спільної творчості та професійних дискусій. 

Якщо на попередніх пленерах учасники лише починали освоювати й осмислювати нову, а для багатьох маргінальну міську територію, то на цьогорічній зустрічі вони міркували про можливий, дещо утопічний сценарій розвитку цього місця і говорили про план “джентрифікації Позняків” художніми методами. Організатори пленеру Ольга Балашова та Ліза Герман запропонували подумати про майбутнє району, кварталу, будинку, даху та уявити своє бачення їхнього соціального та культурного перетворення. Для цього ініціаторки проекту запропонували учасникам здійснити невелике попереднє дослідження і вибрати для себе найцікавіший, найбільш хвилюючий чи проблемний аспект, пов’язаний із районом. Цей аспект – чи то конкретний факт історії району, чи яскрава деталь його теперішнього візуального образу – і мав стати точкою відліку для майбутнього індивідуального проекту. 

Єдина умова організаторів – робота має бути закінчена упродовж дня, поки триває пленер, і до вечора мати “виставковий” вигляд. Межі поняття «виставковий» кожен художник визначав для себе сам. “Одноденна інституція”, як називають свій пленер Ольга Балашова та Ліза Герман, зібрала на одному даху понад двадцять учасників та стільки ж гостей, серед них - Даша Кузьмич, Ірина Костишина, Гліб Капориков і Нонна Старушенко, Катерина Бруєвич, Тетяна Очередько, Марія Куликовська, Євгенія Чайковська, Юлія Тверітіна, Артем Андрійчук. На пленері також працювали учасники резиденції KyivAIR - Катерина Бучацька, Євген Самборський, Добриня Іванов, Тетяна Войтович, Денис Кравець, Михайло Алексєєнко та Іванка-Кейт Яковина. 

Події і людей на пленері зафіксував Костянтин Стрілець.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676