Портрети Гостинного двору

k2 20 вересня Київрада проголосувала за передачу історичного Гостинного двору на Подолі в руки замовника реконструкції. За таке рішення на засіданні проголосували 73 депутати зі 107, проти – 13, утримався – 1. Будівлю передають спеціальному науково-реставраційному проектному будівельно-виробничому підприємству "Укрреставрація" для "реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр та його обслуговування з благоустроєм та гостьовою стоянкою на Контрактовій площі, 4". Подальша доля Гостинної Республіки тепер невідома. Проте мешканці й мешканки не збираються її залишати — щоб зрозуміти, чому, достатньо поглянути на їхні обличчя.

Того дня, в кінці спекотного серпня, Гостинний двір вибухав оплесками й танцями. Джазовий фестиваль зібрав у Гостинній Республіці публіку різношерстну за віком, статтю і статусом, але вірну таким речам як любов до джазу та вільне спілкування. Саме тут час і простір дозволили їм поєднатися.Роман:
Я ще дуже мало вмію, але тут я такий не один. Прекрасна музика, а дівчата не просто чудові – вони професійні партнерки, з такими дуже швидко схоплюєш. Спочатку я соромився, але дарма. В такому вільному просторі всі проявляються. В мене виходить все краще. Одних курсів замало, щоб навчитися, потрібно виходити "в поле", так би мовити. Та, на жаль, це мало де можливо.
Бразильські барабанщики
Ведучий зі сцени: "Вчора я був-зустрів одного бразильця. Він випадково забрів на наш фестиваль. І йому так у нас сподобалось, що він пообіцяв повернутися, але не сам, а з товаришами, щоб заграти в Гостинній Республіці". Тим часом із Контрактової до Гостинного двору наближається гучний барабанний марш, згодом він вливається через арку в товщу людей. Люди мимоволі утворюють коло, барвисті бразильські барабанщики й барабанщиці в його центрі запалюють публіку. До них доєднуються місцеві танцюристи.

Барабанщики зникли так само стрімко, як і з'явилися. Проте стукіт у вухах лишався ще довго.
Олег:
"Я повернувся вчора й одразу потрапив на Гостинний фестиваль. Їздив автостопом у Росію, бачив Байкал. В Іркутську, за 6 тисяч кілометрів від Києва, зустрів свою любов. Тут я закінчу аспірантуру й ми будемо разом. Це переживе будь-які відстані, я впевнений", – Олег, засмаглий і вкритий багатоденною щетиною, аж світиться. Загадково усміхаючись, додає: "Тут усі мої друзі, і так важливо знати, що вони підтримують мене".
Поліна:
"Вона мріє бути людиною-оркестром. І вже зараз уміє грати на більшості духових інструментів, опановує ударні. Спеціально для нашого заходу Поліна Тарасенко приїхала з рідного Херсона, щоб заграти з гуртом JT Fresh". Публіка щиро здивована: худенька дівчинка в розшитій сорочці так "видуває мідь"! Під сценою стоїть мама  усміхаючись, спостерігає за джемом своєї доньки та професійних джазових музикантів.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676